Az est a francia eredetű „reverie” szóról kapta a nevét. Álmodozó, elmélkedő vagy reflexív állapotként jellemezhető, amikor az ember elméje szabadon kalandozik….
A kortárs táncest két részből áll:
SIRIUS
A Sirius/Rokon elemek című előadást Tóth Árpád Lélektől lélekig című verse inspirálta, amely a kapcsolatok iránti vágyakozásból merít, mielőtt visszatérne a világegyetemről és az emberi tapasztalatokról való elcsendesült elmélkedéséhez. A mozdulatok az emberek és a hatalmas, felfoghatatlan világegyetem közötti távolságok áthidalásának küzdelmét szimbolizálják. A darab arra invitálja a közönséget, hogy elgondolkozzon a világegyetemben és az élet végtelen létezésében való kapcsolódásairól.
FINE DAY
Az előző generációk örökségei és az új hullámok kombinációi komplex belső világot és világképet eredményeznek a mai fiatalok számára. Ahhoz, hogy ebben a környezetben eligazodjanak és megértsék mind a világot, mind pedig önmagukat, speciális rugalmasságra és szemléletmódra van szükség. Az 1980-as éveket erős individualizmus és a normák elleni lázadás jellemezte, miközben jelentős technológiai fejlődés is zajlott. A fiatalok ábrándjai, a szerelem, a lázadás és önfelfedezés univerzális témák, amelyek korszakokon átívelve vannak jelen az életünkben. A darab párhuzamokat von a ’80-as évek kísérletező törekvései és a mai új hullámos elemek között a zene és jelmez segítségével. A Z-generációs táncművészek és a szintén Z-generációs Előd progresszív zenéje révén reflektálnak a múlt és jelen összefonódására, megmutatva, hogy az emberi tapasztalatok lényege állandó marad, bármennyire is változnak az idők.