Mestereink meséi

A Debreceni Népi Együttes táncelőadása a magyar kultúra napja alkalmából

Az előadás előtt 20:00-tól a Debrecen 175 drámapályázat díjátadóját láthatja a közönség, 20:15-től pedig a Debreceni Népi Együttes ünnepi műsora látható a színpadon.

Mestereink meséi – a Debreceni Népi Együttes alapítója, – Dr. Béres András születése 90., valamint halála 25. évfordulójára készült. Az előadásban az együttes példaképének életéhez szorosan kötődő tájak táncait (Hajdúság, Hortobágy, Szatmár, Bihar, Rétköz, Kárpátalja), az ezekhez igazodó hangulatokat, történeteket élheti át a közönség, ötvözve az együttesben oktató pedagógusokhoz leginkább közel álló táncokkal.

Béres András úgy, mint a népmesék egyszeri parasztemberének három fia közül a legkisebb: elindult szerencsét próbálni. Kitartása, akaratereje, tudása révén végül elérte azt a célt, amit kitűzött maga elé. 1950-ben megalapította a Debreceni Népi Együttest, amellyel számos sikert ért el. Ahhoz azonban, hogy folytassa a munkát, élvezze mindazt, amit elért, túl rövid időt kapott a Teremtőtől. A Debreceni Köztemetőben díszsírhelyet kapott, a város saját halottjának tekintette. Temetésén Debrecen legismertebb prímása játszotta el kedvenc nótáját: „Megrakják a tüzet, mégis elaluszik…”

A műsorban Sáli Levente homok animációi láthatók, kísér a Bürkös Zenekar.
A műsor zenei szerkesztésében közreműködött: Bárdosi Ildikó, Dezsőházi Tamás, Palazsnik László

Információk


Időtartam: 80 perc

Játszóhely: Csokonai Teátrum

Műsoron


január 22.

Bérletszünet

Szereposztás

Közreműködik

Bistey Attila, Hajdúsági Népzenei Együttes


Kísérő zenekar

Bürkös Zenekar


Együttesvezető

Hercz Vilmos


Művészeti vezető

Veres Tamásné Hercz Beáta, Vámosi István


Tánckarvezető

Hercz Lili, Rozsályi Dániel


Művészeti munkatársak

Lakatos Fanni, ifj Hercz Vilmos, Rozsályi Dániel

Vegyen jegyet online az előadásokra!

A Csokonai Nemzeti Színház előadásaira jegyek a színház jegypénztáraiban vagy a jegy.csokonaiszinhaz.hu oldalon kaphatóak.