Csokonai Rendhagyó Irodalomóra Juhász Annával

Petőfi Sándor és Szabó Magda

Március 10. 10:00
Csokonai Fórum, Latinovits Zoltán Terem

 

Mit jelent Debrecen az irodalomban? Hogyan él tovább Petőfi Sándor és Szabó Magda öröksége ma – a szövegekben, a gondolkodásunkban, a város emlékezetében? Miképp volt forrás a XX. század egyi legjelentősebb írójának, Debrecen szülöttének, Szabó Magdának az első váteszi költő? Ismerjük meg közelebbről az örökségünket, építsünk együtt irodalmi hálózatot a rendhagyó irodalomórán.

A Csokonai Rendhagyó Irodalomóra következő alkalmán Debrecen két meghatározó irodalmi alakja kerül fókuszba: Petőfi Sándor és Szabó Magda. A színház tereiben tartott rendhagyó irodalomórák során mgmutatjuk az irodalom beágyazódását a színházba és otthonos teret biztosítunk a diákoknak a megismerésre: együtt utazunk klasszikus szerzők – így Petőfi Sándor, Szabó Magda, Molnár Ferenc, Kosztolányi Dezső, Nagy László – és kortárs alkotók világába, hogy versek, prózai szövegek, beszélgetés formájában elevenedjenek meg a felnövéstörténet jelentős állomásai. Ami várható: beszélgetés irodalomról és identitásról, hagyományról és újraolvasásról – arról, hogyan szólalnak meg ezek a művek ma, a jelen kérdései felől.

A részvétel ingyenes, de előzetes jelentkezés szükséges!
Jelentkezés: csokonai.rendhagyo.irodalomora@csokonaiszinhaz.hu

Információk


Időtartam: 60 perc

Játszóhely: Csokonai Fórum, Latinovits Zoltán Terem

Korosztály: középiskolások

Műsoron


március 10. (kedd) 10:00

Ingyenes

Vegyen jegyet online az előadásokra!

A Csokonai Nemzeti Színház előadásaira jegyek a színház jegypénztáraiban vagy a jegy.csokonaiszinhaz.hu oldalon kaphatóak.