Deszka_slide2_1180x240

 

Deszka_indexkep (195x273)_3-01

A XIV. Deszka Fesztiválon harmincnégy kortárs magyar szerző darabját láthatják a nézők a debreceni Csokonai Színházban. A szervező művészeti műhely tagjai – amiként a korábbi években is – arra törekedtek, hogy a lehető legszélesebb körű színházi szövegteremtési gyakorlatra és színházi műfajra értékes példát mutassanak. A debreceni deszkákon látható lesz népzene-néptánc alapokon építkező, koreografált dramatikus produkció, kortárs oratórium, résztvevő színház, tovább írt történelmi tabló „kisember-perspektívából”, kortárssá fogalmazott ős-bábszínház, realizmussá visszaforgatott abszurd éppen úgy, mint mikrorealista, vagy éppen helytörténeti-, vagy álom-színház.

Deszka_indexkep (195x273)_3-01

Deszka News

Deszka calendar

Main Stage
“Víg Kamara” Theatre
"Horváth Árpád" Studio
Balett-terem
Puppet-show Vojtina
Külső helyszín
2020.04.02. Csütörtök 09:00-12:00
12:00-14:00
14:00-16:00
16:00-18:00

17 óra
Térey törzsasztal
kerekasztal-beszélgetés

18:00-20:00
20:00-22:00
22:00-00:00

23 óra
Igor and Ivan Buharov
Örök szándékmező hangolás
tranzit.hu + Trafó koprodukció

0:00-02:00
Main Stage
“Víg Kamara” Theatre
"Horváth Árpád" Studio
Balett-terem
Puppet-show Vojtina
Külső helyszín
2020.04.03. Péntek 09:00-12:00

9 óra
Hajós Zsuzsa:
Loki
Kerekasztal Színházi Nevelési Központ

10 óra
Romankovics Edit:
Boszorkányüldözés
Káva Kulturális Műhely

12:00-14:00
14:00-16:00
16:00-18:00

16.30 óra
Eck Attila:
A veszett brigadéros
Kárpátaljai Megyei Magyar Drámai Színház

15-18 óra
Kiss Csaba:
Júdás
felolvasószínház

18:00-20:00

18 óra
Fejes Endre-Tasnádi István:
Rozsdatemető 2.0
Katona József Színház

20:00-22:00
22:00-00:00
0:00-02:00
Main Stage
“Víg Kamara” Theatre
"Horváth Árpád" Studio
Balett-terem
Puppet-show Vojtina
Külső helyszín
2020.04.04. Szombat 10:00-12:00
12:00-14:00
14:00-16:00

15.30
1. NYÍLT FÓRUM A DESZKA FESZTIVÁLON
(Horváth János Antal: Szentivánéj, Dóka Péter: Polimax, Molnár T. Eszter: A zsúr)

GAMBRINUSZ KÖZ
14 óra
Hajdu Szabolcs:
Ernelláék Farkaséknál
Látókép Ensemble

16:00-18:00

17 óra
Kiss Márton:
A méhek istene
Kolibri Színház

18:00-20:00

18.30
Kondacs Gergely-Kucsov Borisz:
A kút nem kiút
Kosztolányi Dezső Színház

18.30
Hajdu Szabolcs:
Kálmán-nap
Látókép Ensemble

20:00-22:00

20 óra
Hattyúk tava újratöltve
Temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház

22:00-0:00

22 óra
Hajdu Szabolcs:
Egy százalék indián
Látókép Ensemble

0:00-02:00
Main Stage
“Víg Kamara” Theatre
"Horváth Árpád" Studio
Balett-terem
Puppet-show Vojtina
Külső helyszín
2020.04.05. Vasárnap 09:00-12:00

10 óra
Papp Melinda:
A lilahajú tündér
Bóbita Bábszínház

12:00-14:00
14:00-16:00

2. NYÍLT FÓRUM A DESZKA FESZTIVÁLON
(Tóth Réka Ágnes: Ez, O. Horváth Sári: Hiszitek mit nem, Dézsi Fruzsina: A helyzet ura)

16:00-18:00

17 óra
Mikó Csaba
Agave
Miskolci Nemzeti Színház

18:00-20:00

19 óra
Pass Andrea:
Imágó
Csokonai Színház

20:00-22:00

21 óra
Szarvas József-Bérczes László
Pustol a hó
Nemzeti Színház

22:00-00:00
0:00-02:00
Main Stage
“Víg Kamara” Theatre
"Horváth Árpád" Studio
Balett-terem
Puppet-show Vojtina
Külső helyszín
2020.04.06. monday 09:00-12:00

10 óra
Dóra Gimesi
Óriásölő Margaret
Puppet-show Vojtina

12:00-14:00
14:00-16:00
16:00-18:00

16 óra
Székely Csaba
Semmit se bánok
Rózsavölgyi Szalon

18:00-20:00

18 óra
Zalán Tibor
unferlédi
Csokonai Színház

20:00-22:00

20 óra
Hatházi András
Kovács János meghal
Tomcsa Sándor Színház

22:00-00:00

22 óra
99,6%
Reactor de Creaţie şi Experiment

0:00-02:00
Main Stage
“Víg Kamara” Theatre
"Horváth Árpád" Studio
Balett-terem
Puppet-show Vojtina
Külső helyszín
2020.04.07. Kedd 10:00-12:00

10 óra
Turbuly Lilla
Nyúl Karcsi a Vizslaparkban
Griff Bábszínház

12:00-14:00
14:00-16:00

14 óra
Mikó Csaba:
Nemtudomka
Csokonai Színház

15:30
Bitó László:
Delila megtérése,
Sámson próféciája

16:00-18:00

17 óra
Portrébeszélgetés
Hajdu Szabolcs író-rendezővel, a fesztivál díszvendégével

18:00-20:00

19 óra
Tasnádi István: Kartonpapa
Csiky Gergely Színház Kaposvár

20:00-22:00

21 óra
Anyaöl
A Csokonai Színház és a Petőfi Irodalmi Múzeum közös produkciója

22:00-00:00
0:00-02:00
Main Stage
“Víg Kamara” Theatre
"Horváth Árpád" Studio
Balett-terem
Puppet-show Vojtina
Külső helyszín
2020.04.08. Szerda 10:00-12:00

9 óra
Adorján Beáta:
Pali és Lea

Marosvásárhelyi Nemzeti Színház

12:00-14:00
14:00-16:00

14 óra
Romankovics Edit:
Para
Csokonai Színház

16:00-18:00

16 óra
Vörös István
Pitypang/Por
Baltazár Színház

18:00-20:00

18 óra
Kárpáti Péter – Titkos Társulat:
Díszelőadás
a Trafó és a Titkos Társulat koprodukciója

20:00-22:00

20 óra
Egressy Zoltán:
Portugál
Teatrul Sică Alexandrescu

22:00-00:00
0:00-02:00
Main Stage
“Víg Kamara” Theatre
"Horváth Árpád" Studio
Balett-terem
Puppet-show Vojtina
Külső helyszín
2020.04.09. Csütörtök 10:00-12:00

10 óra
Markó Róbert:
Vitéz László Ángliában
Barna Zsombor produkció

12:00-14:00
14:00-16:00

GAMBRINUSZ KÖZ
14.30
Visky András:
A test történetei: Éva
Y Theatre, Chicago

16:00-18:00

16 óra
Grecsó Krisztián-Bíró Bence
Megyek utánad
Orlai Produkciós Iroda

18:00-20:00

18 óra
Faragó Béla-Forgács Miklós-Czajlik József:
Ma már nem mész sehová
Thália Színház, Kassa

20:00-22:00

21 óra
Szőcs Géza:
Raszputyin
a Szatmárnémeti Északi Színház
Harag György Társulata

22:00-00:00
0:00-02:00

Gördeszka – gyermek- és ifjúsági előadások

Hajós Zsuzsa: Loki
Hajós Zsuzsa: Loki
Vojtina Bábszínház (Debrecen)
Romankovics Edit: Boszorkányüldözés
Romankovics Edit: Boszorkányüldözés
Káva Kulturális Műhely (Budapest)
Papp Melinda: A lilahajú tündér
Papp Melinda: A lilahajú tündér
Bóbita Bábszínház (Pécs)
Gimesi Dóra: Óriásölő Margaret
Gimesi Dóra: Óriásölő Margaret
Vojtina Bábszínház (Debrecen)
Turbuly Lilla: Nyúl Karcsi a Vizslaparkban
Griff Bábszínház (Zalaegerszeg)
Mikó Csaba: Nemtudomka
Mikó Csaba: Nemtudomka
Csokonai Színház
Adorján Beáta: Pali és Lea
Adorján Beáta: Pali és Lea
Marosvásárhelyi Nemzeti Színház
Romankovics Edit: Para
Romankovics Edit: Para
Csokonai Színház
Markó Róbert: Vitéz László Ángliában
Barna Zsombor produkció
Kiss Márton: A méhek istene
Kiss Márton: A méhek istene
Kolibri Színház (Budapest)

Felnőtt előadások

Igor és Ivan Buharov: Örök szándékmező hangolás
Igor és Ivan Buharov: Örök szándékmező hangolás
tranzit.hu és Trafó koprodukció
Eck Attila: A veszett brigadéros
Kárpátaljai Megyei Magyar Drámai Színház (Beregszász)
Fejes Endre - Tasnádi István: Rozsdatemető 2.0
Fejes Endre – Tasnádi István: Rozsdatemető 2.0
Katona József Színház (Budapest)
Hajdu Szabolcs: Ernelláék Farkaséknál
Hajdju Szabolcs: Ernelláék Farkaséknál
Látókép Ensemble (Budapest)
Hajdu Szabolcs: Kálmán-nap
Hajdu Szabolcs: Kálmán-nap
Látókép Ensemble (Budapest)
Kondacs Gergely - Kucsov Borisz: A kút nem kiút
Kondacs Gergely – Kucsov Borisz: A kút nem kiút
Kosztolányi Dezső Színház (Szabadka)
Hattyúk tava újratöltve
Temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház
Hajdu Szabolcs: Egy százalék indián
Hajdu Szabolcs: Egy százalék indián
Látókép Ensemble (Budapest)
The End
Miskolci Nemzeti Színház
Pass Andrea: Imágó
Pass Andrea: Imágó
Csokonai Színház
Szarvas József-Bérczes László: Pustol a hó
Szarvas József-Bérczes László: Pustol a hó
Nemzeti Színház
Székely Csaba: Semmit se bánok
Székely Csaba: Semmit se bánok
Rózsavölgyi Szalon (Budapest)
Zalán Tibor: unferlédi
Zalán Tibor: unferlédi
Csokonai Színház
Hatházi András: Kovács János meghal
Hatházi András: Kovács János meghal
Tomcsa Sándor Színház (Székelyudvarhely)
99,6%
Reactor de Creaţie şi Experiment (Kolozsvár)
Tasnádi István: Kartonpapa
Tasnádi István: Kartonpapa
Csiky Gergely Színház (Kaposvár)
Anyaöl
A Csokonai Színház és a Petőfi Irodalmi Múzeum koprodukciója
Pitypang/Por
Baltazár Színház (Budapest)
A Trafó és a Titkos Társulat koprodukciója
Egressy Zoltán: Portugál
Teatrul Sică Alexandrescu (Brassó)
Visky András: A test történetei: Éva
Theatre Y (Chicago)
Grecsó Krisztián - Bíró Bence: Megyek utánad
Grecsó Krisztián – Bíró Bence: Megyek utánad
Orlai Produkciós Iroda (Budapest)
Faragó Béla - Forgács Miklós - Czajlik József: Ma már nem mész sehova
Faragó Béla – Forgács Miklós – Czajlik József: Ma már nem mész sehova
Thália Színház (Kassa)
Szőcs Géza: Raszputyin
Szőcs Géza: Raszputyin
Szatmárnémeti Északi Színház Harag György Társulata

Kísérőprogramok

Szakmai beszélgetések

mma

A XIII. DESZKA Fesztivál szakmai program megvalósítását 2019. évben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

nka_logo_2012_web_fele

A fesztivál létrejöttét a Nemzeti Kulturális Alap támogatta.

emmiA fesztivál létrejöttét az Emberi Erőforrások Minisztériuma támogatta.

Musorfzet_logok